AYB - Edebiyat Akademisi

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Metin ve Senaryo Yazarlığı Atölyesi Başlıyor

e-Posta Yazdır PDF

Metin ve Senaryo Yazarlığı Atölyesi Başlıyor

Avrasya Yazarlar Birliği Edebiyat Akademisi'nden
METİN ve SENARYO YAZARLIĞI ATÖLYESİ

Avrasya Yazarlar Birliği, kuruluşundan beri aylık “Kardeş Kalemler” dergisini kesintisiz çıkarmış ve kardeşçe gayretler sonucu dergiyi Türk dünyasının ortak edebiyat dergisi hâline getirmiştir. Biri İstanbul’da diğeri Ankara’da olmak üzere iki kez “Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi” gerçekleştirerek Avrasya coğrafyasında bilim, kültür, sanat alışverişinin ve kardeşlik duygularının artmasına zemin hazırlamıştır. Özverili büyük bir organizasyonla doğumunun “1000. Yılı” anısına iki aşamalı “Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikâye Yarışması” düzenleyerek hem ulusal hem uluslararası aşamaları başarıyla sonuçlandırmış, yeni eserlerin yeni isimlerin keşfine zemin hazırlamıştır. Milli Kütüphaneyle işbirliği içinde ilgiyle takip edilen aylık “Avrasya Edebiyat Günleri”ni gerçekleştirmiştir. Ayrıca gösterişten uzak yayıncılık faaliyetiyle, farklı coğrafyalardan seçkin isimlere ait olgun edebî eseri dilimize, kültürümüze kazandırmaya devam etmektedir…

Avrasya Yazarlar Birliği, bir yandan Edebiyat Akademisi hazırlıklarını sürdürürken diğer yandan da yoğun istek üzerine “Metin ve Senaryo Yazarlığı Atölyesi”ni açma kararı almıştır.

Mademki Türkiye harika bir ülkedir! Zengin kültürel birikime ve göz kamaştırıcı doğal güzelliklere sahiptir. O halde bu güzelliklerin, bu zenginliklerin güçlü kalemler tarafından yazılması gerekir.

Yazarlığın yükleyeceği nimet ve külfetlerin soylu çilesine hazırsanız, işte fırsat!

Birlikte çalışarak şiir, hikâye, deneme yazalım, çağın sihirli kutusuna senaryolar üretelim.

Birlikte geçmişi bu güne, bu günü geleceğe taşıyalım…

Daha fazla bilgi için tıklayınız...

www.ayb-yaz.com

 

BURADASINIZ Haberler Metin ve Senaryo Yazarlığı Atölyesi Başlıyor